Ana Sayfa Teknoloji Vivo CEO’sundan fiyat savaşı açıklaması! Cevaplıyoruz.

Vivo CEO’sundan fiyat savaşı açıklaması! Cevaplıyoruz.

10
0

Vivo CEO’sundan fiyat savaşı açıklaması!

Dünyanın en çok satan birinci 5 telefon markasından biri olan Vivo’nun kurucusu Shen Wei, deniz çok pazarlara rakiplerinden daha sonra açılmış olmasına karşın süratli büyüme gerçekleştiren markanın şimdiki durumu ve geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Vivo’nun 2022 yılında atılım devrini tamamladığını, altın çağının yeni başladığını söyleyen Wei; fiyat savaşlarından kaçınarak, inovasyonla yarattıkları pahası iş ortakları ile paylaşarak vivo’yu daha uzun ömürlü ve sağlıklı bir yapıya kavuşturacaklarını vurguladı.

Başarılarına ve büyümelerine karşın vivo’nun ulaşması gereken birçok amaç olduğunun altını çizen Wei, “Temel dileğe sadık kalarak uzun vadeli planlarımızı takip edeceğiz, yenilikçi ruhumuzu besleyerek, verimliliğimizi sürdürerek ve maliyetlerimizi düşürerek vivo için başarılı sürdürülebilir bir iş modeli oluşturacağız” dedi. 

Vivo 2022 yılında değerli kilometre taşlarını aştı

Shen Wei, vivo’nun uzun vadeli hedefini “vivo’nun 28 yıllık geçmişine baktığımızda, zorluklar ve krizlerle karşılaştığımız devirlerin bu krizleri fırsata çevirdiğimiz en verimli periyotlar olduğunu görüyoruz. Karşılaştığımız her zorluk vivo’nun farkındalığını yükselten, marifetlerini pekiştiren ve daha uzağı görüp daha uzun bir yol gitmesine imkan tanıyan teşvik edici bir faktör oldu.

Önümüzdeki on yılda akıllı telefon dalını kuvvetli devirler bekliyor. Lakin vivo olarak öngördüğümüz zahmetlerin birebir vakitte sınırsız bir fırsat alanı yarattığının da farkındayız.

Merkezimize kullanıcıları alarak, BenFen ideolojisi doğrultusunda yapmamız gerekenleri yanlışsız sistemlerle ve gerçek halde yaparak, karşılıklı kazan-kazan anlayışını sürdürerek, amaç odaklı yaklaşımımızla tüm zorluklara göğüs gererek uzun soluklu büyük bir şirket olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.

vivo’nun altın çağının geçmişte değil, gelecekte ve önümüzdeki bu seyahatte atacağımız her adımda olduğuna yürekten inanıyoruz” kelamlarıyla anlattı.

Shen Wei vivo ekosistemi ile gerçekleştirdiği toplantıda 2022 yılında karşılaştıkları birçok zorluğa karşın yüksek donanımlı modellerinin kayda kıymet muvaffakiyetler kazandığını, böylelikle vivo’nun başarılı bir küresel marka yaratma ideali seyahatinde kıymetli kilometre taşlarını aştıklarını söyledi.

“2022 yılında vivo Merkez Araştırma Enstitüsü bünyesinde kullanıcı inovasyon laboratuvarı, XR laboratuvarı, çip laboratuvarı ve deniz çok pazarlardaki iş birliği merkezi üzere kuruluşları hayata geçirdik.

Temel teknolojiye yaptığımız birkaç yıllık stratejik yatırımın akabinde vivo; tasarım, görüntüleme, sistem ve performanstan oluşan dört uzun yolda niteliksel değişiklikler başlattı. Temel teknolojinin güzelleştirilmesi, vivo’ya büyük bir ivme kazandırdı.

vivo X80, X90 ve X Fold serilerinin yanı sıra S16 serisi ve iQOO dijital serileri de geniş kitlelere ulaşmamızı sağladı. Kullanıcı tavsiye skorları (Net Promoter Score) yeni tepelere ulaşırken pazar sonuçlarımız da her geçen gün daha âlâ bir noktaya geliyor” diye konuştu. 

Fiyat savaşlarından kaçınmalıyız

vivo’nun stratejik fırsatının markanın üst segment modellerdeki atılımında yattığına dikkat çeken Shen Wei, “Kullanıcıların temel gereksinimlerine ve kasvet yaşadıkları noktalara ve hem donanım hem de yazılım tarafında kusursuz eserler yaratmaya odaklanmalı, değerli teknolojilerde çığır açmalı, trendlere öncülük etmeli, kullanıcılar için sürprizler yaratmaya ve vivo’nun sürdürülebilir bir marka olarak gelişmesine hizmet etmeliyiz” dedi.

Kusursuz eserlerin ve yüksek kaliteli servisin rekabette fark yaratmanın anahtarı olduğunu belirten vivo CEO’su, satış sayılarının cezbedici büyüsüne kapılmamaları ve fiyat savaşlarından kaçınmak için ellerinden geleni yapmaları gerektiğini vurguladı.

Wei “vivo’nun temel misyonu; kullanıcılarını, çalışanlarını, ortaklarını ve paydaşlarını memnun etmektir. Maliyetleri düşürmek için; kaliteyi düşürmek, riskleri diğerlerine aktarmak ve paydaşların çıkarlarını aşındırmak üzere kısa vadeli ve sıhhatsiz prosedürlere asla başvurmamalıyız. Başkan teknoloji markası yaklaşımıyla yüksek teknoloji geliştirmenin ve inovasyona devam etmenin önünde bir darboğaz olan düşük kâr marjı tuzağından kurtulmalıyız.

İnovasyonun kaldıraç tesiriyle bedel yaratmaya ve yarattığımız bu pahası iş ortaklarımız ile paylaşarak vivo’yu daha uzun ömürlü ve sağlıklı bir yapıya kavuşturmalıyız” diye konuştu. vivo’nun temel amacının istikrarlı, uzun vadeli ve sağlıklı bir tertip olmak olduğunu kaydeden Wei, rekabetten büyük hisse almak için asla kısa vadeli çıkarları hedeflemeyeceklerinin de altını çizdi. 

Vivo,Uzun,Temel,Kullanıcı,Marka,Hedef,Vadeli,Yol,Zorlu,Yaratma,Teknoloji,Wei,Pay

www.cevapliyoruz.com

Önceki İçerikAKP’li başkan kadınları kapı dışarı etti Cevaplıyoruz.
Sonraki İçerikErdoğan’ın semtinde vatandaş kuyruktan seslendi: Bir ay nasıl geçineceğim Cevaplıyoruz.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz.
isminizi giriniz