Ana Sayfa Makyaj Genç ve Pürüzsüz Bir Ciltten Sağlam Kemiklere Kadar Faydası Bitmeyen Kolajen Nedir?...

Genç ve Pürüzsüz Bir Ciltten Sağlam Kemiklere Kadar Faydası Bitmeyen Kolajen Nedir? I cevaplıyoruz.

126
0

Bedenimizdeki en bol protein olan kolajen, sağlığımızda hayati bir rol oynuyor. Pekala, kolajen nedir? Kolajen kullandığınızda bedeninizde meydana gelecek değişimler nelerdir? Buyurun içeriğe. ????

Kaynak: https://web.archive.org/web/202203232…

Kolajen kemiklerimizde, cildimizde, tendonlarımızda, kıkırdağımızda, ve bağ dokularımızda bulunur.

Kolajenin temeli oluşturmak, hücre ve dokularımızı desteklemek üzere misyonları vardır. 

Kolajenin farklı çeşitleri vardır ve hepsi sıhhatimiz için kıymetlidir. Kolajen tip 1, 2, ve 3 en yaygın olanlarıdır; cildimizi, kemiklerimizi, tendon ve öbür bağ dokularımızı güçlendirirler. Tip 4 ve 5 zarlarda bulunur ve hücrelerimizi sararlar. Kolajen ayrıyeten cildimizin büyük bir tamamlayıcı kesimidir; cildin sıkı ve genç kalmasını sağlar. Yaşlandıkça cildimiz daha az kolajen üretir ve bu da kırışıklıklara ve öbür yaşlanma belirtilerine sebep olur.

Pekala, kolajen sizin için düzgün midir? Bunun karşılığı; evet! Kolajenin bedenimizde genç ve sağlıklı görünmemize yardımcı olan birçok fonksiyonu var.

Bedeninizde kolajen artışının olmasını istiyorsanız yapabileceğiniz birkaç prosedür var. Kemik suyu, yumurta ve turunçgil meyvelerini yemek yardımcı olabilir. Ayrıyeten kolajen içeren ek besin ya da topik eserler kullanabilirsiniz. 

Ne kadar kolajene gereksinim duyduğunuz yaşınıza, beslenme nizamınıza ve sıhhatinize nazaran değişebilir. Şayet cilt sıhhatinizi uygunlaştırmak istiyorsanız, her gün 5 gram üzere küçük bir ölçüyle başlayabilirsiniz. Eklem ve kemik sıhhati içinse, her gün 10 gram üzere daha yüksek bir doz kâfi olabilir.

Kolajen düzeyleri biz yaşlandıkça düşer ve bu da birçok farklı soruna yol açabilir. Kolajen desteğiyle bedenimiz sağlıklı kalmasına yardımcı olabiliriz.

Pekala, kolajen gereksiniminizi nasıl karşılayacaksınız? :

  • Hakikat tip kolajeni seçin. Her bir kolajenin, kendine mahsus bir faydası var. Cilt sıhhati için tip 1 ve 3 kolajene gereksinim duyarken, eklem ve kemik sıhhati için tip 2 yanlışsız seçim olacaktır.

  • C vitaminiyle bir arada alın. C vitamini olmadan bedeniniz hiç kolajen üretemez. C vitamini bakımından güçlü olan portakal suyu ve dolmalık biber üzere yiyecek – içecekleri tercih edin.

Pekala, kolajen almamanız için bir sebep var mı? Elbette olabilir. Birinci olarak herkesin kolajen desteği almasına gerek olmadığı anlaşılması gerek. Halihazırda sağlıklı bir beslenme sisteminiz ve ömrünüz varsa bedeniniz zati gereğince kolajen üretiyordur. İkinci olarak, kolajen desteklerinin yan tesirleri olabileceğini unutmayın. Bunlar türlü sindirim sıkıntıları, karın şişmesi, gaz ve ishal olabilir.

Kolajenin yararları bilinen bir gerçek ve kullandığınızda bedeninizde meydana gelecek değişimler de birer delili niteliğinde.

Pekala, kolajenin ortalama bir beşere yararları nelerdir?

  • Güçlü kemikler.

  • Kalın ve sağlıklı saçlar.

  • Parlayan bir cilt.

  • Sağlıklı tırnaklar.

  • Cilt elastisitesi ve hidrasyon.

  • Kızarıklıklarda azalma ve düzgünleşme.

Kolajene alternatif olarak kullanabileceğiniz seçenekler de var. Birincisi; jelatin. Jelatin de kolajenle birebir proteinlerden meydana gelir.

Kolajenin sağladığı yararları da sağlar! Bir öteki alternatif ise kemik suyudur. Kemik suyu da kolajen bakımından zengindir. Kolajeni balık, tavuk ve yumurta üzere besinlerden da alabilirsiniz.

Kolajen almak kilo almanıza sebep olmaz. Hatta, kolajen alımı bağırsakların sağlıklı çalışmasına vesile olarak kilo vermenize yardımcı olabilir. Kolajenin metabolizmayı hızlandırdığı ve kalori yaktığı da kanıtlanmış bir gerçek. Şayet kilo vermek istiyorsanız, tertipli antrenman ve sağlıklı bir diyetle devam edin. Kolajen desteği de ülkü kilonuza ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Kolajenin tesirleri kullanıma başlamanın birkaç hafta sonrasında kendini aşikâr eder. Tüm tesirlerini görmek ise iki ayınızı alabilir.

Lakin asıl sır azimde gizli. Tertipli olarak kolajeni aldığınızdan emin olun ve tüm yararlarından yararlanmak için bir mühlet bekleyin.

Önceki İçerikİsrail Erdoğan görüşmesi sonrası Mescid-i Aksa’yı yasakladı Cevaplıyoruz.
Sonraki İçerikKonya’daki katliamda önemli gelişme: Beş kişiyi daha vuracağım Cevaplıyoruz.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz.
isminizi giriniz