Ana Sayfa Teknoloji Facebook Messenger’ın uçtan uca şifreli sohbeti genişliyor! Cevaplıyoruz.

Facebook Messenger’ın uçtan uca şifreli sohbeti genişliyor! Cevaplıyoruz.

12
0

Facebook Messenger’ın uçtan uca şifreli sohbeti genişliyor!

Uçtan uca şifreleme özelliği başta iletileşme uygulamaları olmak üzere pek çok platformda yer alıyor. Bununla birlikte Facebook Messenger üzerindeki uçtan uca şifrelenmiş sohbetler için bugün yeni bir güncelleme geldi. Böylece Meta, uçtan uca şifreleme testini genişletmeye başladığını duyurdu.

Messenger, uçtan uca şifreleme özelliğini daha fazla kullanılabilir hale getiriyor

Uçtan uca şifrelenmiş sohbetler, Messenger için atı yıl evvel tanıtıldı. Bu nedenle yeni bir özellik olduğunu söylemek mümkün değil. Fakat varsayılan uçtan uca şifreli sohbetler, uzun vakittir bir beta özelliği olarak yer alıyordu. Meta ise bu mevzuyla ilgili yeni bir karar verdi.

Şirket, yayınladığı bir duyuruda, Messenger için varsayılan uçtan uca şifreleme testini kademeli bir formda genişletmeye karar verdiğini açıkladı. Böylece bu özellik, birkaç ay içinde daha fazla kişi tarafından kullanılabilir hale gelecek.

Meta’ya nazaran beta özelliğini alacak olan şahıslar bilgilendirilecek. Kimin sohbetlerini ekstra bir muhafaza katmanıyla yükseleceği kısmına gelince Meta, bunun rastgele olacağını söylüyor. Meta daha evvel, 2023‘te tüm uygulamalarında varsayılan uçtan uca şifreleme müdafaasını sunmayı beklediğini söyledi.

Bu vakit çizelgesinde ise şirket, bir güncelleme sağlamadı. Lakin Messenger’a uçtan uca şifreleme getirmeye devam ettikçe güncellemeler vermeye devam edeceğini söylüyor. Ağustos ayında birtakım Messenger kullanıcılarında test etmeye başlayan şirket, artık daha fazla bireye ulaşmayı planlıyor. Bunların dışında ek olarak sunulan yenilikler de yer alıyor.

“Bunlar ortasında; Uçtan uca şifrelenmiş sohbetlerde değiştirilebilen sohbet temaları, sohbet emojileri, küme profil fotoğrafları, irtibatlar için ön izlemeler, etkin durum yer alırken birebir vakitte Android taraf için baloncuklar ismi verilen arkadaş listenizdeki şahısların profil fotoğraflarının olduğu daireyi ekleniyor.”

Peki, siz Messenger uçtan uca şifreleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Messenger,Uçtan Uca Şifreleme,Meta

www.cevapliyoruz.com

Önceki İçerikİYİ Partili Türkkan ve CHP’li Başarır, komisyona yazılı savunma verdi Cevaplıyoruz.
Sonraki İçerik50/d’li araştırma görevlilerinin kadro düzenlemesi teklifi komisyonda Cevaplıyoruz.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz.
isminizi giriniz