Ana Sayfa Teknoloji Elon Musk, Twitter Yönetim Kurulu’na meydan okudu! Cevaplıyoruz.

Elon Musk, Twitter Yönetim Kurulu’na meydan okudu! Cevaplıyoruz.

233
0

Elon Musk, Twitter İdare Kurulu’na meydan okudu!

Elon Musk, bugün yaptığı bir oylamada Twitter’ı satın almak istemesiyle ile ilgili bir oylama yaptı. Bu oylama Twitter İdare Kurulu’nun, Elon Musk’ın teklifiyle ilgilenmemesi haberinin çabucak üstüne geldi. Hatta İdare Kurulu’nun iş adamının halini düşmanca bularak devralmayı önlemeye çalıştığı da öğrenildi.

Twitter, Elon Musk’ın satın alma isteğiyle ilgili şimdi bir açıklama yapmadı. Ancak şirketin mevzuyu bugün bir toplantı yaparak ele alması bekleniyor. Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

Elon Musk, bir B planı olduğunu söyledi!

Twitter İdare Kurulu’nun satın alma teklifine sıcak bakmadığı söylentileri ortaya çıktıktan sonra Elon Musk, bir anket yaptı. İş adamı, bu Twitter anketinde satın almanın İdare Kurulu’nu mı yoksa hissedarları mı ilgilendirdiğini sordu. Bir saatte 719.228 kişinin katıldığı ankette %84 oylamayla hissedarlar öne geçti.

Elon Musk’ın platformu satın almaması için Twitter İdare Kurulu’nun zehir hapı stratejisi uygulayacağı söyleniyor. Zehir hapı stratejisi, bir yatırımcının makul bir sonun üzerinde pay alacağı vakit piyasayı paylarla doldurması manasına gelir. Piyasada dolan birçok pay, bir kişinin satın almasını zorlaştırır. Ek olarak payların tek tek olması da alıcı için de maliyetli olur.

Bugün TED konuşması yapan Elon Musk, Twitter’ın teklifi kabul etmemesi durumunda bir B planı olduğunu belirtti. Tesla CEO’su planının ne olduğunu açıklamasa da satın aldığı payları satma konusunda şirketi tehdit edeceği kestirim ediliyor.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu rekabeti hangi taraf kazanacak? Niyetlerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Twitter,Hisse,Elon,Satın Alma,Tek

www.cevapliyoruz.com

Önceki İçerikResmi Gazete’de bugün (15.04.2022) cevaplıyoruz
Sonraki İçerik2021 verileri belli oldu: İşlemci pazarının lideri seneler sonra değişti! Cevaplıyoruz.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz.
isminizi giriniz