Ana Sayfa Sağlık Aykut Sözeri hayatını kaybetti Cevaplıyoruz.

Aykut Sözeri hayatını kaybetti Cevaplıyoruz.

33
0

Aykut Sözeri hayatını kaybetti

Tiyatro ve sinema oyunculuğunun yanı sıra seslendirme sanatkarı da olan Aykut Sözeri, hayatını kaybetti. 72 yaşında hayata veda eden Sözeri’nin cenaze merasimi, bugün saat 15.00’te Ankara Yenimahalle Ahmet Efendi Camii, Karşıyaka mezarlığında olacak.

Acı haber Sözeri’nin oğlundan geldi. Babası üzere oyuncu olan Cenk Sözeri, paylaştığı bildirisinde; “İçim çok lakin çok acıyarak yazıyorum. Maalesef Babamız Aykut Sözeri’yi kaybettik. Cenaze merasimi bugün saat 15.00’te Ankara Yenimahalle Ahmet Efendi Camii, Karşıyaka mezarlığında olacak. Tüm dostlarının ve sevenlerinin ve tiyatro topluluğunun başı sağ olsun.” tabirlerini kullandı.

AYKUT SÖZERİ KİMDİR?

1950 yılında Ankara’da dünyaya gelen Aykut Sözeri, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro yüksek kısmından, 1969 yılında mezun oldu. Öğrencilik yıllarından itibaren Devlet Tiyatrolarında rol alan Sözeri, konservatuvar yıllarında Cüneyt Gökçer, Uzman Canova, Bozkurt Kuruç üzere hocalardan dersler aldı.

Başta Ankara Devlet Tiyatrosu olmak üzere, Devlet Tiyatroları’nın farklı bölgelerinde, direktör, oyuncu olarak çalışmalar yaptı. Sözeri, bu çalışmalarına emekli olduktan sonra da, ‘konuk sanatçı’ olarak devam etti.

TRT’de uzun yıllar seslendirme sanatkarı olarak çalıştı. Yerli ve yabancı pek çok oyuncuyu seslendirdi. Türkiye pek çok ünlü oyuncuyu onun sesinden tanıdı. Dizi ve sinemalarda de oynayan Sözeri, kendisi üzere tiyatro oyuncusu olan Cenk Sözeri’nin de babasıdır.

www.cevapliyoruz.com

Önceki İçerikBakan Karaismailoğlu: Rant peşinde koştukları için 5 bin taksiyi gündeme getiriyorlar Cevaplıyoruz.
Sonraki İçerikTenis topu büyüklüğünde dolu yağdı Cevaplıyoruz.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz.
isminizi giriniz